Sprawozdanie za 2017r.

W marcu 2017r. Kwidzyńskie WOPR przeprowadził nabór kandydatów na kursy ratowników wodnych. Ogółem w szkoleniu wzięło udział 20 osób. 9 osób ukończyło kurs na stopień młodszego ratownika WOPR, 5 osób uzyskało stopień ratownika WOPR, a 6 osób zdobyło uprawnienia ratownika wodnego MSW. W okresie wiosennym prezes kwidzyńskiego WOPR przeprowadził rozmowy na temat organizacji i wynajmu sprzętu ratowniczego na miejsca przeznaczone do kąpieli w gminie Prabuty, w miejscowości Julianowo nad j. Dzierzgoń i w Prabutach nad j. Sowice. Przed rozpoczęciem sezonu inspektor WOPR Ryszard Bednarczyk dokonał przeglądu miejsc używanych do kąpieli w Gardei nad jeziorem Kamień, w Prabutach nad jeziorem Sowica i w Julianowie nad jeziorem Dzierzgoń. Wyżej wymienione miejsca do kąpieli uzyskały pozytywną opinię WOPR na sezon 2017, a dyżury ratownicze w okresie letnim pełnili ratownicy Kwidzyńskiego WOPR: Alicja Kosin, Marta Tyburska, Hubert Kapica, Marcin Kłosiński, Tomasz Barganowski, Dariusz Koszyński, Tomasz Ratyński, Daniel Majerski i Ryszard Bednarczyk. Grupa ratowników Kwidzyńskiego WOPR w ramach współpracy z ośrodkiem „Promyk” zabezpieczała miejsca do kąpieli w Siemianach nad jeziorem Jeziorak. W ramach wolontariatu ratownicy Kwidzyńskiego WOPR zabezpieczali imprezy dla mieszkańców powiatu Kwidzyńskiego w Korzeniewie: „Cud nad Wisłą”, w Kwidzynie „Pożegnanie lata nad Liwą”, w Ryjewie „Festiwal Disco Polo”, a także zabezpieczali spływ kajakowy na rzece Wdzie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rakowcu, wyścigi smoczych łodzi w Gdańsku na Motławie. Do wyróżniających należeli: Krzysztof Chojnacki, Hubert Kapica, Miłosz Berent, Krzysztof i Ryszard Bednarczyk. W roku 2017 ratownicy wydali ok. 60 kart pływackich. Od czterech lat Kwidzyńskie WOPR jako członek Północno Wschodniego Okręgowego Związku Motorowodnego prowadzi szkolenia motorowodne dla młodszych ratowników. W lipcu i sierpniu odbyły się treningi w Prabutach nad j. Dzierzgoń. 15 sierpnia w czasie imprezy „Cud nad Wisłą” w Korzeniewie, Kwidzyński WOPR zorganizował zawody motorowodne „Formuła Przyszłość” w których startowało 6 młodszych ratowników Kwidzyńskiego WOPR. Pierwsze miejsce w zawodach zajął Wiktor Wolański, drugie Miłosz Berent, trzecie Maksymilian Joniec. We wrześniu 2017 młodsi ratownicy startowali w zawodach w Tolkmicku: pierwsze miejsce zajęła Dominika Łęgowska, drugie Miłosz Berent, trzecie Wiktor Wolański. W listopadzie członkowie zarządu Kwidzyńskiego WOPR: Zbigniew Nadzikowski, Stanisław Napiórkowski, Andrzej Stawicki, Marcin Kłosiński, Sławomir Michalczuk, Ryszard Bednarczyk wzięli udział w obchodach 50lecia WOPR na Pomorzu. W czasie uroczystości odznaczenia za długoletnią działalność społeczną w WOPR otrzymali Zbigniew Nadzikowski – Błękitny Krzyż WOPR i Ryszard Bednarczyk – Błękitny Krzyż WOPR i Złoty Krzyż Zasługi.